НЕМА ВЕЌЕ БЕСПЛАТНО СЛЕДЕЊЕ ОД МОБИЛЕН - Берзата ќе наплаќа по 600 денари месечно, Штериев објаснува кои се причините

Ако се досега акционерите и потенцијалните инвеститори на Берзата можеа преку своите паметни телефони бесплатно да ги следат куповните и продажните налози за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашиот фармацевтски гигант „Алкалоид“ денеска преку Берзата испрата важна вест до акционерите на компанијата. Имено „Алкалоид“ АД Скопје ги известува своите ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на градежната компанија „Настел“, која поседува 9,38 отсто од акциите на „Реплек“, бара да влезе во Надзорниот одбор на таа компанија. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Процесот на продажба на хрватската компанија Певекс го започнаа најголемите акционери Павао Вујновац и Марио Радиќ, а меѓу заинтересираните компании се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка АД Скопје на четврти мај ќе почне со исплата на дивиденда за 2022 година. Средствата ќе ги добијат сите акционери ...
| | веќе видена | слични

Сите акционери навреме да ги направат потребните подготовки, бидејќи тоа е неопходно пред Комерцијална банка да почне да ги исплатува дивидендите за минатата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Акционерита на Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје – Виена Иншуренс Груп ќе поделат дивиденда од 1,02 милиони евра или 63.136.656 ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка поставува стандарди и тоа е впечаток на бројни претставници на инвеститорската заедница. Сите искажуваат респект за потегот на раководството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ВЕЌЕ БЕСПЛАТНО СЛЕДЕЊЕ ОД МОБИЛЕН - Берзата ќе наплаќа по 600 денари месечно, Штериев објаснува кои се причините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: