Ахмети ги викна на средба претставниците на ДУИ од Сарај, Блерим Беџети не дојде


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска во седиштето на ДУИ ги повика претставниците на огранокот во Сарај. Според партијата, се разговарало за внатрепартиските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Токму претседателот Ахмети најмалку десет пати во минатото ме молеше да формираме фракција внатре во ДУИ, но сега се појави потребата да има фракција во ...
| | веќе видена | слични

Новопоставениот „политички координатор“ во огранокот на ДУИ во Сарај, Рафис Алити , вели дека не претендира да го преземе огранокот, туку да ги обедини ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
5 копии

Огнената група на ДУИ од денеска и официјално ќе функционира како фракција на ДУИ, ова членовите на таа група го соопштија на денешната прес-конференција. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостиварец тепал луѓе во Домот на културата и не пуштал вработени да си одат. Кривична пријава е поднесена против 50-годишен жител на гостиварското село ...
сите 399 | | | веќе видена

Нема ден да не помине, а да нема некое ново разочарување кое што владата го приредува на граѓаните, изјави Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседателка на ...
сите 196 | | | веќе видена

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе ...
сите 166 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 116 | | | веќе видена

Денеска пратениците Владо Мисајловски, Никола Мицевски, Ане Лашкоска, Марија Петрушeвска, Бојан Стојаноски и Љупчо Пренџов во својство на претседатели на ...
сите 123 | | | веќе видена

Во овој момент за прашањата околу уставните измени, грубо скицирани, постојат три можни варијанти, односно ситуации што меѓусебно се исклучуваат една со друга. ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети ги викна на средба претставниците на ДУИ од Сарај, Блерим Беџети не дојде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: