Клековски: Со внесување на Бугарите во македонскиот устав нема да се подобрат односите меѓу двете држави, и мора да се прашаат граѓаните кој е нивниот став


Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарија не сака да се меша во внатрешните работи на Република Северна Македонија. Уставните измени и носење други закони секоја држава треба да ги решава ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот технички премиер Галаб Донев вели дека Бугарија не сака да се меша во внатрешните работи на Македонија. Кажа дека уставните измени и носење други ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот предлог е плод на колективен труд на сите земји-членки на ЕУ и Македонија треба да ги направи устaвните измени, а колку повеќе земјата го забавува ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Западен Балкан имаат свое место во ЕУ ако навистина го сакаат тоа, изјавил францускиот амбасадор во Бугарија, Жоел Мајер во интервју за агенцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aмбасадорот на Франција во Бугарија, Џоел Мајер, во интервју за БГНЕС предупреди дека, колку повеќе Македонија ја забавува промената на Уставот, толку повеќе ...
| | веќе видена | слични

Процесот на уставни измени е внатрешно прашања на Република Северна Македонија, што е и обврска поврзана со пристапните преговори со Европската Унија, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 712 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 121 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Утринава околу 9.30 часот вооружено лице со пиштол влегло во експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли Хилс во скопски Капиштец. Инцидентот ...
сите 98 | | | веќе видена

Арбен Таравари, лидер на Алијансата за Албанците (АА), тврди дека со неговата партија како дел од власта, Македонија се движи напред и има подобра положба за ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клековски: Со внесување на Бугарите во македонскиот устав нема да се подобрат односите меѓу двете држави, и мора да се прашаат граѓаните кој е нивниот став

Од:
До кого (е-маил):
Порака: