Фиго: Манчестер сити и Баерн фаворити за титулата во ЛШ


3 копии

Лука Модриќ понуди уште еден фудбалски мастерклас на средината на теренот и тоа беше многу важно за големата победа која ја оствари Реал Мадрид над Барселона, ...
| | веќе видена | слични

Односите меѓу Лука Модриќ и клучните луѓе во клубот дефинитивно се заладени, Хрватот на два месеци пред истекот на договорот воопшто нема добиено понуда за ...
| | веќе видена | слични

Давиде Анчелоти, синот на тренерот на Реал Мадрид Карло, и член на стручниот штаб на „кралевите“, го напушта клубот. Тој наводно добил понуда да се проба како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 780 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фиго: Манчестер сити и Баерн фаворити за титулата во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: