Ренар официјално нов селектор на француските фудбалерки

Шпекулациите за можен камбек на Жозе Мурињо во Реал Мадрид го натераа Антонио Касaно повторно да го критикува португалскиот стратег. Италијанецот кој во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалската федерација на Саудиска Арабија му нуди на тренерот на Рома, Жозе Мурињо, двегодишен договор во вредност од 120 милиони евра, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот стратег седна на клупата на Рома во 2021 година и со италијанскиот клуб лани го освои пехарот во Лигата на конференции, а договорот го врзува до ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот сојуз на Саудиска Арабија му понудил на Жозе Мурињо да ја предводи нивната национална селекција, а станува збор за најбогатата понуда која ја добил ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо е еден од најдобрите светски тренери кој од 2021 година е на чело на калчолигашот Рома на кого успеа по долга пауза да ми донесе европски трофеј. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 780 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ренар официјално нов селектор на француските фудбалерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: