Уапсени 10 лица од Скопје, Тетово и Велес кои сексуално злоупотребувале малолетничка


Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 45 – годишен државјанин на Босна и Херцеговина со привремен престој во Скопје за кого постои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување постапка против 74-годишник осомничен за разбојништво. Кривичното дело ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 74-годишник кој заедно со три малолетни деца на возраст од 13, 15 и 17 години ограбиле лице со ...
| | веќе видена | слични

Кривичното дело тој го сторил во соизвршителство со три деца на возраст од 15, 13 и 17 години за кои ќе се води постапка согласно Законот за правда на децата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца малолетници биле искористени за кражба од страна на 74-годишно лице. Тие ограбиле хендикепирана жена која со парите требала да си купи лекови, соопшти ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување постапка против едно лице на возраст од 74 години, за кое постои ...
| | веќе видена | слични

Босанец на возраст од 45 години, со привремен престој во Скопје ја малтретирал 14-годишната ќерка и поради редовно патување во странство, со денови ја оставал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Teтовчанка во полиција го пријавила својот внук од кој добила закани и кој агресивно се однесувал со неа. Вчера во 21.00 часот 60 годишна жена пријавила дека ...
сите 341 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 77 | | | веќе видена

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе ...
сите 166 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 116 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја поздрави одлука на Собранието да ги усвои законите кои го отвораат патот за поевтина и побрза изградба на ...
сите 291 | | | веќе видена

Денеска од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција од СВР Битола на улица „Стерјо Ѓоргиев“ во Битола, по потерница од Основен суд Битола, ...
сите 148 | | | веќе видена

Нашите соседи од Бугарија две годи по склучување на договорот за пријателство, соработка и добрососедство би можеле да именуваме дека водат една политика на ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени 10 лица од Скопје, Тетово и Велес кои сексуално злоупотребувале малолетничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: