ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС ВО ШТИП: Три степени според Европската макросеизмичка скала

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала се случи на 445 километри од рускиот град Петропавловск-Камчатски, соопшти Геофизичката служба на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на Југоисточниот Пацифик, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на пацифичкиот брег на Панама. Локалните власти соопштија дека нема ...
| | веќе видена | слични

Локалните власти соопштија дека нема извештаи за жртви или материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил на околу 72 километри јужно од брегот на Панама, ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со јачина од 6,3 степени се случил вчера вечерта во Тихиот Океан во близина на Панама, соопшти Американскиот геофизички институт USGS, а панамската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 550 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 333 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 234 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека е загрижен од ултимативните тонови на сојузниците кон Косово. На прес-конференцијата за ситуацијата на северот ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС ВО ШТИП: Три степени според Европската макросеизмичка скала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: