Следи намалување на цените на овошјето и зеленчукот- инспекторите минатата недела наплатиле 100.000 евра казни за непочитување на замрзнатите цени

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на седница во вторник ќе ги ревидира цените на 11-те видови овошје и зеленчук за кои претходно донесе одлука да бидат замрзнат до крајот на месецов, ...
| | веќе видена | слични

По состанокот меѓу Владата и увозниците на овошје и зеленчук, одлучено е да се направи мала корекција на цените на доматите и краставиците, информираше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе поскапат некои од производите со замрзнати цени оти поскапел увозот. Министерот за економија, Крешник Бектеши, најави дека во вторник следната недела ќе има ...
| | веќе видена | слични

Розовите и шери доматите не се „под мраз“. Нивната цена деновиве варира од 180 денари на пазар, до 189 и 259 денари за килограм по маркетите! Водени од желбата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, најави дека од вторник ќе има корекции на некои од цените по утврдувањето дека увозниците пријавиле поскапи цени во ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија најмногу овошје и зеленчук се увезува од Турција, Албанија, Србија и Грција и согласно новите пресметки од  Царинската управа, ревидираните ...
| | веќе видена | слични

По состанокот што владата го имаше со увозниците на овошје и зеленчук, одлучено е да се направи мала корекција на цените на цената на доматите и краставиците, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши кажа дека имале состанок со увозниците на овошје и зеленчук, по што решиле да има мала корекција на цените. -Наредниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следи намалување на цените на овошјето и зеленчукот- инспекторите минатата недела наплатиле 100.000 евра казни за непочитување на замрзнатите цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: