Работните групи ќе работат на амандманите, ВМРО-ДПМНЕ најави нема да учествува

Власта, и покрај противењето на опозицијата, сериозно влегува во процесот на уставни измени. Во фаза на финиширање е формирањето работна група која ќе треба да ...
| | веќе видена | слични

Најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека промената на уставот во делот на преамбулата, по таканаречениот хрватски модел, за нив е прифатлив, отвара пат да дојде до уставни ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби, првиот вицепремиер во Владата и министер за односи меѓу заедниците од вчера доби и нова функција. Тој ќе ги координира сите активности поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиниката за онкологија е уште еден пример за недомаќинско работење и нула грижа за пациентите како и низа други установи во јавното здравство. Зошто нема ...
| | веќе видена | слични

Биолошката терапија, која е нов пристап во лекувањето на пациентите со канцер, на Клиниката за онкологија се набавувала на реверс, открива ревизорскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот завод за ревизија (ДЗР) денеска го објави ревизорскиот извештај за работата на Клиниката за онкологија за 2021 година. При тоа, ДЗР констатирал дека ...
| | веќе видена | слични

Тоа не го направила ниту една метропола во големината на град Скопје. Знам дека на никого не му се допаѓа оваа констатација, но треба време за исполнување на ...
| | веќе видена | слични

Неповолно мислење во однос на вистинитоста и објективноста на финансиските извештаи за 2021 година. Она што стои високо во извештајот е што клиниката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 675 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 198 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 116 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 214 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работните групи ќе работат на амандманите, ВМРО-ДПМНЕ најави нема да учествува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: