Аријан Адеми потпиша за Пекинг Гуан и се сели во Кина


Срамниот пораз од Шибеник и елиминацијата во Купот го оставија Динамо без шанса да се бори за „двојната круна“ во Хрватска, но иако првично не беше објавено, ...
| | веќе видена | слични

Се најавуваше дека Рој Ференчина кој во минатото беше тренер на Шкендија ќе добие шанса да го води Динамо Загреб сепак тоа не се случи. Нов тренер на Стефан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако се најавуваше дека поранешниот тренер на Шкендија, Рој Ференчина ќе добие шанса на клупата на Динамо Загреб, сепак тоа нема да се случи затоа што за нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 62 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аријан Адеми потпиша за Пекинг Гуан и се сели во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: