Еве колкави камати ќе плаќа Credit SIUSSE за помошта од 205 милијарди франци

По колапсот на Кредит Суис и неговото принудно преземање од страна на конкурентот УБС, швајцарската влада ќе ги замрзне неплатените награди на извршниот одбор ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската влада ги намали бонусите за околу 1.000 високи банкари во Credit Suisse, при што извршниот тим целосно ја загуби преостанатата променлива плата, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на швајцарската банка Credit Suisse Аксел П. Леман на состанок на акционери на швајцарската банкарска групација во Цирих, Швајцарија, 04 април ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четворица банкари кои му овозможиле на пријателот на Владимир Путин да депонира огромни суми во швајцарските банки се прогласени за виновни за небрежност. ...
| | веќе видена | слични

Поранешните директори на филијалата на руската Газпромбанк во Цирих добија високи казни затоа што му помагале на рускиот музичар Сергеј Ролдугин да ги пере ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како да се европеизира Бугарија, а Македонија непречено да влезе во ЕУ Сѐ додека не се поништат сите уценувачки и негаторски документи, кои ги имаат донесено ...
сите 1021 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 124 | | | веќе видена

„48 часа по катастрофалните поплави во Делчево, нема ни трага ни глас од владата, помош дадоа само градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. Владата остана нем посматрач ...
сите 98 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 64 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве колкави камати ќе плаќа Credit SIUSSE за помошта од 205 милијарди франци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: