Вештачката интелегенција ги избра најдобрите 11 на сите времиња

2 копии

Милиони луѓе ширум светот почнаа да ја користат вештачка интелигенција „Чат ГПТ“, која одговара на сите прашања. Истата ги избера најдобрите 11 фудбалери во ...
| | веќе видена | слични

Откако се појави Chat GPT, милиони корисници ширум светот бараат одговори на различни прашања секој ден. Вештачката интелигенција е уред за одговарање на сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вештачката интелегенција ги избра најдобрите 11 на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: