ДПИ извршил над 500 инспекциски надзори од 20 до 26 март


3 копии

Пaзарниот инспекторат постапува по сите Oдлуки на Владата кои се однесуваат на цените на производите, а тоа значи дека и понатаму ќе работиме со полн капацитет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од донесувањето на првата Одлука - за ограничување на маржата од пет до десет отсто до сега се извршени над 1 800 надзори и издадени се над 20 прекршочни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) Горан Трајковски денеска на прес -конференција информираа за ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Горан Трајковски истакна дека од донесувањето на првата Одлука која се однесува на ограничување на маржата од 5-10% ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат Горан Трајковски. https:// Политика Прикажи ја ...
| | веќе видена | слични

Двата клубови „Мош“ и „Интермецо“ се затворени десетина дена откако газдите се криеа и не сакаа да ги подигнат решенијата за пломбирање. Пазарната инспекција ...
| | веќе видена | слични

Во саботата журка, во неделата клуч на врата: ДПИ ги најде газдите на „Мош“ и „Интермецо“ Александра Спасеска 03.04.2023 / 11:14 Македонија Двата клубови „Мош“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двата клубови „Мош“ и „Интермецо“ се затворени. Пазарната инспекција во саботата ги нашла сопствениците на кои им врачила забрана за работа во времетраење од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 138 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 147 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 158 | | | веќе видена

Наместо проекти, решенија за развој, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваат и уназадуваат општините со кои раководат. Во време на светска економска ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПИ извршил над 500 инспекциски надзори од 20 до 26 март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: