И СНЕГОВИ И ДОЖДОВИ И ВЕТЕР ПОВТОРНО ОД ПОНЕДЕЛНИК: Само овие неколку дена ќе биде потопло


Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
| | веќе видена | слични
9 копии
14 копии
2 копии
8 копии

За време на викендот и на почетокот на идната недела во Македонија ќе превладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините ...
| | веќе видена | слични
5 копии
16 копии
3 копии

Месец март 2023 година, се карактеризира како просечен кон потопол и кон многу влажен локално, во споредба со многугодишните просечни вредности, покажаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 695 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 334 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 232 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака. Промената на ставот на ВМРО-ДПМНЕ со прифаќање на уставните измени и учество во широка Влада за европски ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И СНЕГОВИ И ДОЖДОВИ И ВЕТЕР ПОВТОРНО ОД ПОНЕДЕЛНИК: Само овие неколку дена ќе биде потопло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: