И хигиенските производи со замрзната цена, следуваат одлуки за овошјето и зеленчукот


Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата вчера донесе одлука трговците кои продаваат овошје и зеленчук, да прибавуваат и продаваат 70 проценти од количествата кои ги продале во јануари и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Трговците кои продаваат овошје и зеленчук да прибавуваат и продаваат 70 проценти од количините што ги продале во јануари и февруари. Ова е Одлуката што ја ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија, на седница донесе одлука трговците кои продаваат овошје и зеленчук, да прибавуваат и продаваат 70 проценти од количествата ...
| | веќе видена | слични

Оваа одлука, којашто следува по одлуката за замрзнување на цените на определени видови овошје и зеленчук, е предвидено да важи до крајот на април. Заклучено е ...
| | веќе видена | слични

Увозниците на овошје и зеленчук да не бегаат од средба. Министерот за економија Бектеши јавно ги повика вечерва да се појават на состанокот во Влада и да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Замрзнувањето на цените нема да влијае на трошоците и на приходот на земјоделците, туку на сите оние кои сакаат да профитираат на грбот на граѓаните, оцени ...
| | веќе видена | слични

Во Владата попладнево ќе се одржи координативен состанок околу замрзнувањето на цените на овошјето и зеленчукот. Состанокот е свикан на барање на премиерот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 69 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 116 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-Народна партија, Љупчо Балкоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека остануваат во владината коалиција ...
сите 263 | | | веќе видена

За разлика од амандманите на бугарските европратеници, кои се обидуваат во извештајот за Македонија да вметнат свои ставови, квазикритики и конструкции за ...
сите 223 | | | веќе видена

Говор на пратеникот Борислав Крмов за предлог-Законот за утврдување на јавен интерес и номинирање на стратешки партнер, од групата закони за „Бехтел и Енка”. „ ...
сите 346 | | | веќе видена

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) денеска (25.05.2023) до Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И хигиенските производи со замрзната цена, следуваат одлуки за овошјето и зеленчукот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: