НЕ Ѝ ДОЗВОЛУВАЛЕ ДА СЕ ОБЛЕКУВА КАКО МАЖ, ПА ЧЕКАЛА ДА ГО НАПУШТИ ДОМОТ ЗА ДА СЕ ПРЕСОБЛЕЧЕ - родителите на Одри биле побожни

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
| | веќе видена | слични

Наставничката Абигејл Звернер (25) од американската сојузна држава Вирџинија, која шестгодишен ученик ја застрела во раката и градите, поднесе барање за ...
| | веќе видена | слични

Професорката од Вирџинија, која беше застрелана од нејзиниот шестгодишен ученик , поднела тужба во вредност од 40 милиони долари против службениците во ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Флорида ќе можат да носат скриени пиштоли без дозвола според нацрт-законот што републиканскиот гувернер Рон ДеСантис го потпиша денес, давајќи му ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од илјада луѓе протестираа во Тенеси, барајќи од властите на таа американска држава да ги заострат законите за оружје по пукањето во училиште во Нешвил, ...
| | веќе видена | слични

Американската актерка Мелиса Џоан Харт, која сите ја паметат по улогата на Сабрина, малата вештерка, објави видео на Инстаграм во кое со солзи раскажува како ...
| | веќе видена | слични

Законодавниот дом на Флорида, контролиран од републиканците, во четвртокот гласаше да им се дозволи на сопствениците на оружје во третата најнаселена држава во ...
| | веќе видена | слични

Во ова училиште три деца и тројца вработени беа убиени во нападот во понеделникот. Таа откри дека нејзиното семејство живее недалеку од училиштето во Нешвил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ Ѝ ДОЗВОЛУВАЛЕ ДА СЕ ОБЛЕКУВА КАКО МАЖ, ПА ЧЕКАЛА ДА ГО НАПУШТИ ДОМОТ ЗА ДА СЕ ПРЕСОБЛЕЧЕ - родителите на Одри биле побожни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: