ДУИ негира дека барала поддршка од Груевски за уставните измени


Демократската унија за интеграција категорично ги демантира лажните и шпекулативни вести објавени на неколку медиуми и телевизии за наводни преговори на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Професорот од Правен факултет, Александар Спасов, ќе биде претставник на претседателот, Стево Пендаровски, во работната група за уставните измени. Работната ...
| | веќе видена | слични

За десетина дена треба да биде заокружен составот на работата група за уставните измени, а експертите Рената Дескоска, Беса Арифи, Светомир Шкариќ и академикот ...
| | веќе видена | слични

Барањето на Софија да учествува во измените на македонскиот устав за Пендаровски е неприфатливо. Вакво нешто не испорачуваат ниту окупатори кон земјите кои ги ...
| | веќе видена | слични

За десетина дена треба да биде заокружен составот на работата група за уставните измени, а експертите кои треба да седнат во неа, тврдат дека досега никој не ...
| | веќе видена | слични

Јованка КЕПЕСКА Отсуството на приод кон прашањата за нацијата, нејзиниот однос кон државата но со малцинствата во претходниот период оптоварен со сфаќањето ...
| | веќе видена | слични

Хрватската формулација е онаа којашто ја имавме пред 2001 година и пред потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. Македонија тогаш беше национална држава ...
| | веќе видена | слични

Токму широка општествена дебата подразбира отворена дискусија на која ќе бидат изнесени сите аргументи „за“ и „против“, ќе бидат понудени повеќе експертски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Официјални лица во Украина соопштија дека во ракетен напад денес утрово врз клиника во украинскиот град Днипро загинало едно лице, а најмалку 15 биле ранети, ...
сите 228 | | | веќе видена

Кривична пријава за 50-годишен жител на гостиварското село Неготино бидејќи нападнал двајца луѓе во Домот на културата во селото и им ја ограничил слободата на ...
сите 118 | | | веќе видена

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 73 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски на увидот на градежните активности во Кисела Вода, од новинарите беше запрашан врз што и темели ...
сите 192 | | | веќе видена

Синоќа имало инцидент во селот Секирци при што жител од селото Пешталево сакал да вози во толпа народ. Како што објавува МВР во нивното штуро соопштение, ...
сите 224 | | | веќе видена

Денеска од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција од СВР Битола на улица „Стерјо Ѓоргиев“ во Битола, по потерница од Основен суд Битола, ...
сите 73 | | | веќе видена

За разлика од амандманите на бугарските европратеници, кои се обидуваат во извештајот за Македонија да вметнат свои ставови, квазикритики и конструкции за ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ негира дека барала поддршка од Груевски за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: