КИНА ЈА ОТКАЧИ УКРАИНА?! Пекинг се огласи по повикот на Зеленски, Си да дојде во Киев


Министерството за надворешни работи на Кина соопшти дека засега нема информации за потенцијална средба меѓу кинескиот лидер Си Џинпинг и украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Британското министерство за одбрана објави дневен разузнавачки извештај за своето видување на ситуацијата во Украина. Денешниот извештај се фокусира на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски призна дека постои можност украинската армија да се повлече од градот Бахмут на истокот на земјата. „За мене ...
| | веќе видена | слични

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Специјално за ЦИВИЛ Медиа Силите на рускиот претседател Владимир Путин во Украина се пред воен пораз. Ова во саботата (1 април), го кажа ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави денеска дека ситуацијата во Бахмут на истокот на Украина е навистина тешка и дека ќе бидат донесени „соодветни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски ги демантира тврдењата на лидерот на Демократско движење, Изет Меџити, кој пред неколку дена изјави дека на 9 Мај годинава, во ...
сите 427 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 433 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНА ЈА ОТКАЧИ УКРАИНА?! Пекинг се огласи по повикот на Зеленски, Си да дојде во Киев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: