Зеленски го покани претседателот на Кина на посета

2 копии

Информативните напади се составен дел на модерното војување. Кремљ системски се обидува да ја попречи мотивацијата и на украинската војска и на цивилното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Началникот на Здружениот штаб на американските вооружени сили, Марк Мили, во интервју за „Дифенс еден“ ( Defense One) денеска соопшти дека Украина најверојатно ...
| | веќе видена | слични

Началникот на Генералштабот на Армијата на САД, Марк Мили, оцени дека е малку веројатно Украина оваа година да ги протера сите руски сили од својата ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од редовите на проруската, екстремно десничарска Партија на слободата (ФПО) излегоа од Долниот дом на австрискиот парламент за време на денешниот ...
| | веќе видена | слични

Австриските екстремно десничарски пратеници ја напуштија седницата на Долниот дом на парламентот за време на виртуелното обраќање на украинскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Зеленски за време на обраќањето во Долниот дом на Парламентот на Австрија се заблагодари за хуманитарната помош. Поради неутралноста, Австрија не ...
| | веќе видена | слични

Екстремната десница го напушти австрискиот парламент за време на говорот на Зеленски Александра Спасеска 30.03.2023 / 13:30 Свет Претставници од редовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не е среќен што преку медиумите се расправа со бившиот лидер Никола Груевски и не може да разбере како ...
сите 382 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 432 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Извештајот на француско - германската група експерти во кој меѓу другото се препорачува пред следното проширување, ЕУ да премине на одлучување со квалификувано ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски го покани претседателот на Кина на посета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: