„ENGAGE Youth 2023“ – Настан за млади, култура и активизам во петок


Андреј Медиќ Лазаревски Во колумната „Дали андерграундот сè уште значи подземје?“ на колумнистката Калина Качоровска објавена на сајтот на Култура Бета таа ...
| | веќе видена | слични

Леа Манева Со голема одговорност зборувам за Арт Хаус Карев (АХК), затоа што зборувам за нешто мое, но, и нешто кое припаѓа и во кое оставиле дел од себе многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на запишани студенти на правни студии на Универзитетите во Република Северна Македонија изминатите десет години е преполовен, покажува анализата на МИА. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 480 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека актуелниот косовски премиер, Албин Курти „нема потреба да се урива“, ...
сите 484 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 152 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ENGAGE Youth 2023“ – Настан за млади, култура и активизам во петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: