Бајден загрижен за можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
| | веќе видена | слични

Кина и Франција имаат способност и одговорност да ги надминат „разликите“ и „ограничувањата“ во време кога светот минува низ длабоки историски промени, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Синот на претседателот на Уганда, Мухози Кајнеругаба, рече дека ќе испрати војници да ја бранат Москва во случај на „империјалистичка“ закана. „Наречете ме ...
| | веќе видена | слични

„Наречете ме „путинист“ ако сакате, но Уганда треба да испрати војници да ја бранат Москва доколку империјалистите некогаш ѝ се закануваат. Западот губи време ...
| | веќе видена | слични

Шведска мора да преземе дополнителни чекори за Турција да ја ратификува нејзината кандидатура за членство во НАТО, изјави денеска турскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден загрижен за можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: