„Правда за Јана“, протести во Битола и Скопје поради смртта на 6-годишната Јана


Една недела по смртта на малата Јана, вечер во Битола на плоштадот „Магнолија“, протест на семејството Христовски, роднини, пријатели и револтирани граѓани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Битолчани синоќа повторно, по втор пат протестираа на плоштадот “Магнолија“ во Битола по смртта на малата Јана, која пред две недели почина во Клиничката ...
| | веќе видена | слични

Две недели по смртта на малата Јана Христовска , вечерва на плоштадот „Магнолија“ во Битола, се одржа вториот протест на кој присуствуваа неколку стотини ...
| | веќе видена | слични

Извештаите од надзорните на Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ) и Комисијата за стручен надзор не кореспондираат со исказите на семејството на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за стручен надзор вчера објави официјални информации за случајот со лекувањето на шестгодишната пациентка Јана Христовска во Клиничка болница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 709 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Правда за Јана“, протести во Битола и Скопје поради смртта на 6-годишната Јана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: