Власта има брзо демократско решение за ,,Бугари во уставот” (ВИДЕО)


2 копии

Во синоќешната емисија „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески истакна дека не можат да се крадат граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Дел од политичките аналитичари различно го перцепираат предлогот на ВМРО-ДПМНЕ. За новинарот Зоран Иванов, идејата е несериозна, за аналитичарот Владимир ...
| | веќе видена | слични

Македонските бизнисмени се жалат дека се жртви на рекетирање и дека се во подредена положба во однос на компаниите блиски до ДУИ и СДСМ, но, тие треба да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 235 | | | веќе видена

МВР информира дека вчера, во 18.30 часот во Битола на ул. „Димитар Илиевски Мурато” од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР ...
сите 299 | | | веќе видена

Со декларација за македонскиот јазик донесена од научната заедница од областа на македонскиот јазик денеска беше одбележан Денот на Сесловенските просветитети ...
сите 137 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Кавадарци денес, одговарајќи на новинарско прашање дали е задоволен од работата на градоначалниците, се пофали дека вмровските ...
сите 73 | | | веќе видена

Светот тагува откако легендарната Тина Тарнер, вчера почина на 83-годишна возраст, во својот дом во Цирих, Швајцарија. Препознатлива по нејзините високи ...
сите 49 | | | веќе видена

„Рамо до рамо до победа“ продолжија и денеска со средби на тимовите на СДСМ со граѓаните во општините Валандово и Гевгелија. Со граѓаните на Валандово денеска ...
сите 85 | | | веќе видена

„ Во следните денови се поизразена ќе биде нестабилноста во Македонија, а ќе има и се почести поројни врнежи од дожд на МНОГУ МЕСТА. Нашата територија до ...
сите 173 | | | веќе видена

„Да направам споредба со неколку други автопати и слични договори за автопати. Првата дилема е зошто овој закон за стратешки партнер беше разгледувам во ...
сите 468 | | | веќе видена

Главна тема на неформалниот состанок во Брисел на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската Унија и земјите од Западен Балкан во рамките ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта има брзо демократско решение за ,,Бугари во уставот” (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: