СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска


„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
| | веќе видена | слични

Пишува: АНА ЧУПЕСКА Уште сум под “импресии” од она очајно фашистичко излагање на народниот пратеник Драган Ковачки. Народниот пратеник, мили боже, таа ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана и неформална модна икона на владата Славјанка Петровска доби јавна најава што ќе и се случува по смена на власта. Според пратеникот и ...
| | веќе видена | слични

Реакции на социјалните мрежи откако вчера министерката за одбрана со психички проблеми Славјанка Петровска на прес конференција покажа две папки со наводни ...
| | веќе видена | слични

Ке се предаде ли АРМ ако некој ја нападне Македонија додека Петровска е шеф на одбраната? Ова прашање е логично и многу актуелно откако психијатрискиот ...
| | веќе видена | слични

“Мислам дека подлабока позадина од неговиот страв од она што значи модернизација, опремување и напредок на македонската армија, нема. Јас лично немам дилема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки ја повика министерката за одбрана Славјанка Петровска да ги објави документите што ги имала за неговото минато во АРМ. ...
| | веќе видена | слични

Товарот на неговото минато, кој што длабоко го боли и за кој не може да добие НАТО сертификат е во втората папка. Тоа што правел во минатото е негова одлука и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Почитувана министерке за одбрана, г-ѓо Славјанка Петровска, На нарачано новинарско прашање, сте кажале дека веќе нема да ми одговарате на поставени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 216 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: