Муцунски: Антиевропскиот фонт на Ахмети и Ковачевски ја остави државата без учебници, лекови и реформи


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за надворешни работи информира дека процесот на уставни измени претставува внатрешно прашање на Република Македонија, која како обврска е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарија би скала да биде вклучена и консултирана во процесот за впишување на Бугарите во Уставот на Северна Македонија, кажал денеска на брифинг во Софија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставните измени се внатрешно прашање на РСМ. Никој од странство нема да се меша во овој процес, вклучително и Бугарија. Ниту е разговарано меѓу министрите ...
| | веќе видена | слични

Се очекува Собранието да ја донесе таквата одлука, суверено и согласно долгорочните интереси на граѓаните на Македонија, претставени во парламентот и во тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија сака да учествува во процесот на промена на уставот на Северна Македонија, коментираше пред новинарите министерот за надворешни работи Николај Милков, ...
| | веќе видена | слични

„Има дискусии за идни текстови кои би се менувале во Уставот на Северна Македонија и ние би сакале да учествуваме во овој процес за да може се да се одвива без ...
| | веќе видена | слични

Бугарија сака да биде консултирана за уставните измени кои треба да се случат во Македонија. Изјава во овој контекст даде бугарскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Веста дека официјална Софија сака да учествува во примената на уставот на Македонија ја пренесоа повеќе бугарски медиуми, повикувајќи се на државната бугарска ...
| | веќе видена | слични

Шефот на бугарската дипломатија, Николај Милков, изјави дека и Бугарија сака да биде дел процесот околу уставните измени во Македонија. Веста ја пренесоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Антиевропскиот фонт на Ахмети и Ковачевски ја остави државата без учебници, лекови и реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: