ИМАЛА ДОЗВОЛА ЗА ОРУЖЈЕ,А СЕ ЛЕКУВАЛА ОД РАСТРОЈСТВО!Не смееле да и го одземат-нема закон за тоа!

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Флорида ќе можат да носат скриени пиштоли без дозвола според нацрт-законот што републиканскиот гувернер Рон ДеСантис го потпиша денес, давајќи му ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од илјада луѓе протестираа во Тенеси, барајќи од властите на таа американска држава да ги заострат законите за оружје по пукањето во училиште во Нешвил, ...
| | веќе видена | слични

Американската актерка Мелиса Џоан Харт, која сите ја паметат по улогата на Сабрина, малата вештерка, објави видео на Инстаграм во кое со солзи раскажува како ...
| | веќе видена | слични

Законодавниот дом на Флорида, контролиран од републиканците, во четвртокот гласаше да им се дозволи на сопствениците на оружје во третата најнаселена држава во ...
| | веќе видена | слични

Во ова училиште три деца и тројца вработени беа убиени во нападот во понеделникот. Таа откри дека нејзиното семејство живее недалеку од училиштето во Нешвил ...
| | веќе видена | слични

Првата дама на САД, Џил Бајден, во средата се приклучи на бдеењето во спомен на трите деца и тројцата возрасни убиени оваа недела во христијанско училиште, ...
| | веќе видена | слични

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 713 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 333 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 719 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМАЛА ДОЗВОЛА ЗА ОРУЖЈЕ,А СЕ ЛЕКУВАЛА ОД РАСТРОЈСТВО!Не смееле да и го одземат-нема закон за тоа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: