ЛАВРОВ: Знаеме зошто се бориме во Украина, Русите мора да се ослободат

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Белорускиот претседател Александар Лукашенко во среда отпатува за Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин, негов близок сојузник, за низа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членките на НАТО испраќаат оружје во Киев, но Алијансата мора да избегне конфронтација со Русија, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на руската разузнавачка служба тврди дека Западот ја турка Грузија, која граничи со Русија, во конфликт со Москва за да отвори втор фронт бидејќи војната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Нашите земји, Русија и Белорусија, станаа многу поблиски една до друга во последните години и тоа можеме да го кажеме отворено. И не само преку нашите односи ...
| | веќе видена | слични

Неутрален статус на Украина, а не „блоковски статус“, односно неутрален и неврзан статус со потврда на статусот на Украина без нуклеарно оружје и враќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 675 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 198 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 116 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 214 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛАВРОВ: Знаеме зошто се бориме во Украина, Русите мора да се ослободат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: