ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавено видео како полицијата ја изрешета жената која ги уби учениците во САД


Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Флорида ќе можат да носат скриени пиштоли без дозвола според нацрт-законот што републиканскиот гувернер Рон ДеСантис го потпиша денес, давајќи му ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од илјада луѓе протестираа во Тенеси, барајќи од властите на таа американска држава да ги заострат законите за оружје по пукањето во училиште во Нешвил, ...
| | веќе видена | слични

Американската актерка Мелиса Џоан Харт, која сите ја паметат по улогата на Сабрина, малата вештерка, објави видео на Инстаграм во кое со солзи раскажува како ...
| | веќе видена | слични

Законодавниот дом на Флорида, контролиран од републиканците, во четвртокот гласаше да им се дозволи на сопствениците на оружје во третата најнаселена држава во ...
| | веќе видена | слични

Во ова училиште три деца и тројца вработени беа убиени во нападот во понеделникот. Таа откри дека нејзиното семејство живее недалеку од училиштето во Нешвил ...
| | веќе видена | слични

Првата дама на САД, Џил Бајден, во средата се приклучи на бдеењето во спомен на трите деца и тројцата возрасни убиени оваа недела во христијанско училиште, ...
| | веќе видена | слични

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 675 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 198 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 119 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 214 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавено видео како полицијата ја изрешета жената која ги уби учениците во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: