Ќе поевтинат становите – ама прво во САД и Европа, после кај нас

2 копии

Велигден се ближи, што значи дека се повеќе се купуваат велигденски јајца во земјите низ Европа. За потрошувачите, пак, купувањето на оваа традиционална храна ...
| | веќе видена | слични

Интересот за купопродажба на недвижности и во втората половина од минатата година не покажува знаци на забавување. Последните податоци кои ги објави Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според податоците на Стопанската комора на Србија, вкупната размена на стоки на Србија со земјите од иницијативата Отворен Балкан во 2022 година изнесува 1,7 ...
| | веќе видена | слични

Пресврт има на пазарот на недвижности во Словенија, а главниот град Љубљана повеќе не е најскап. Во последниот квартал лани Љубљана повеќе го немаше приматот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе поевтинат становите – ама прво во САД и Европа, после кај нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: