“Ќе купам со 17 денари едно такво”, пензионерка му го расипа пазарењето на Таче во маркет


Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
| | веќе видена | слични

Автопатско решение од Призрен до Тетово е еден од патните правци кои може да се разгледува во иднина од кој нема да се откажеме, бидејќи на Балканот му треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за економија Крешник Бектеши денеска се во посета на групацијата „Везе Шари“ во Џепчиште, тетовско.
| | веќе видена | слични
3 копии

Со петнаесетина камери, премиерот Димитар Ковачевски беше пречекан во локален маркет во скопско Тафталиџе. Пред да почне со пазарење ги поздрави медиумите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
| | веќе видена | слични

Пензионерката која го искара премиерот Димитар Ковачевски за високите замрзнати цени е Ацка Станишева, активистка на ВМРО-ДПМНЕ. Таа денес го застана премиерот ...
| | веќе видена | слични

Социјалните мрежи денеска беа преплавени од видеа каде загрижена пенизонерка го пресретна премиерот Димитар Ковачевски во маркет каде му се пожали на високите ...
| | веќе видена | слични

Жената која денеска влезе во дуел со премиерот Димитар Ковачевски додека тој беше да пазарува во маркет во скопската населба Тафталиџе, се совпаѓа со ликот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на Фејсбук објави промотивно, измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. На ...
| | веќе видена | слични

Покрај за цените, при денешната посета на скопски маркети од владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, малку падна муабет и за спортот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Ќе купам со 17 денари едно такво”, пензионерка му го расипа пазарењето на Таче во маркет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: