Банкротираната Силикон Вели Банк се „препороди“

Време зa читање: 4 минути Три коцкарски бизниси во сопственост на обложувачкиот гигант Вилијам Хил Груп ќе платат рекордни 19,2 милиони фунти (23,7 милиони ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 146 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“ денеска посети повеќе населени места во Пехчево, Крушево, Ранковце и Лозово. Кординаторот на ...
сите 175 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледа измените на законите поврзани со коридорите 8 и 10д донесени вчера од ...
сите 312 | | | веќе видена

ЌЕ ИМА ЛИДЕРСКА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски прифаќа лидерска средба, но прогласува неуспех на уставните измени. Од ...
сите 241 | | | веќе видена

Денеска од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција од СВР Битола на улица „Стерјо Ѓоргиев“ во Битола, по потерница од Основен суд Битола, ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банкротираната Силикон Вели Банк се „препороди“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: