ЈСП Турс три месеци нема исплатено плати: Никој не сака да биде директор и соработник на Арсовска, а теретот падна на грбот на вработените!

Вработените во ЈСП Турс три месеци немаат земено плати. Освен што не добиваат средства за егзистенција и три месеци се без плата, тоа со себе повлекува и други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Вардар поминуваат низ тежок период во кој немаат земено плата неколку месеци, но и покрај тоа тие се лидери на второлигашката табела и се борат ...
| | веќе видена | слични

Агонијата на фудбалскиот клуб Вардар беше повод за денеска во емисијата „Топ Тема“ на ТВ Телма да се појават првиот човек на клубот, Слободан Крстевски и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јас би сакал кратко да се осврнам на вчерашните седници на Извршниот и Централниот одбор на СДС. За работните групи кои што СДС ги формира да имаат смисла, ...
сите 682 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП Турс три месеци нема исплатено плати: Никој не сака да биде директор и соработник на Арсовска, а теретот падна на грбот на вработените!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: