Се будат младите сили, тоа треба да нѐ радува!


3 копии
2 копии

Исланд ќе бара нов селектор, бидејќи му врачи отказ на досегашниот, Арнар Видарсон. Меѓутоа, она што е иронично е дека овој потег на Исландската фудбалска ...
| | веќе видена | слични

Иако комплетното владение со националната арена „Тодор Проески“ е на државните институции, сепак, Фудбалската федерација на Македонија, не можејќи повеќе да ...
| | веќе видена | слични

Шпанија изненадувачки загуби на гостувањето кај Шкотска во квалификациите за ЕП 2024, но новиот селектор Луис де ла Фуенте изјави дека е задоволен од играта на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 535 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 333 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 232 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се будат младите сили, тоа треба да нѐ радува!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: