Овие анимирани филмови на „Disney“ ги гледавме како деца, но денес доаѓаат со предупредување


Во 2021 година, „Disney+“ постави ограничувања на некои наслови вклучувајќи ги „Dumbo“, „Peter Pan“ и „The Aristocats“, за да ги спречат децата помлади од 7 ...
| | веќе видена | слични

Еден детаљ од популарните „Телетабиси“ – анимирана серија на „BBC“, која се емитуваше кон крајот на 90-тите и почетокот на 2000-тите години, покрена дискусија ...
| | веќе видена | слични

Австралија планира да воведе рејтинг од 18+ за сите видео игри кои симулираат коцкање, или рејтинг М (зрели) за игри каде што се купуваат одредени „артикли“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќерката го нашла телото на мртвата мајка пред куќата во селото близу српскиот град Владичин Хан. Драган С.(61) е осомничен дека синоќа во селото Репинце кај ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска објави документи за токсично млеко и јогурт во Македонија, и побараа одговорност од АХВ, попладнево од Агенцијата најавија дека ...
сите 62 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 17 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 23 | | | веќе видена

Во Институтот за судска медицина во Приштина денеска е завршена обдукцијата на телата на тројцата убиени Срби за време на вооружениот конфликт на 24 септември ...
сите 803 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие анимирани филмови на „Disney“ ги гледавме како деца, но денес доаѓаат со предупредување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: