Во дворот со тунел во „Идризово“ шетале борци повратници, суспендирани полицајци нема – одговорност се утврдува


Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Министерството за правда до попладнево не е пристигнат никаков одговор од ВМРО-ДПМНЕ на повикот за нивно учество во работната група за подготовка на нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работната група која ќе треба да го подготви новиот Изброрен законик ќе се формира во најкус можен рок. Министерството за правда смета дека во нејзината работа ...
| | веќе видена | слични

И покрај испратениот допис до ВМРО ДПМНЕ да предложат свој претставник во работната група за подготовка на нов Изборен законик како и поканата претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Најмалку четири месеци институциите знаат дека Гордана Јанкулоска заедно со останатите затворенички во затворот „Идризово“ се дискриминирани, но случајот нема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија ја поддржува Република Македонија на патот кон евроинтегративните процеси, истакна в.д. амбасадорот на Германија Ото Граф на денешната средба со ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба на министерот за правда Кренар Лога со в.д. амбасадорот на Германија ,Ото Граф се разговараше за уставните измени, односите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што велите дека нема никакви мерки, не значи дека Обвинителството и надлежните служби не постапуваат. Поради фазата во која се наоѓа постапката, сите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога вели дека ќе испрати до Унгарија ново барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски и тој смета дека ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека за еден месец ќе имаме соодветно решение за проблемот со дискриминација на жените затворенички во Затворот „Идризово“, најави министерот за правда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 617 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) брза помош за деловите на Украина погодени од поплавите и се подготвува да одговори на низа здравствени ризици, ...
сите 323 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека е загрижен од ултимативните тонови на сојузниците кон Косово. На прес-конференцијата за ситуацијата на северот ...
сите 231 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во дворот со тунел во „Идризово“ шетале борци повратници, суспендирани полицајци нема – одговорност се утврдува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: