БЕГ со долг кон државата од 4,6 милиони евра оди во ликвидација

2 копии

За планот во Битола да се врати централното парно затоплување што беше запрено пред дваесетина години, денеска разговараа директорот на ЕСМ Васко Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ и ЕСМ Топлификација Битола очекуваат целосна поддршка и соработка од Општина Битола во процесот на изградба на топловодниот систем низ Битола, порача ...
| | веќе видена | слични

Иако се големи политички ривали и делуваат на сосема спротивставени страни на политичката карта во земјава, првиот човек на ЕСМ, Васко Ковачевски, кој е од ...
| | веќе видена | слични

Покривањето на Градскиот пазар во Велес оди тешко. Покривањето на горниот дел од пазарот заврши, но со пробивање на рокот, а изведбата на долниот дел исто така ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија пет години гради две брани од вкупно 70 милиони евра, клучни капитални проекти од областа на хидроснабдувањето, и се уште не се завршени. „Силекс“ ...
| | веќе видена | слични

Балкан Енерџи Гроуп дополнително и должи и на компанијата Адора инженеринг сума од околу 1 милион евра за користењето на Топланите Исток и Запад од кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 989 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 28 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕГ со долг кон државата од 4,6 милиони евра оди во ликвидација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: