СРЕДНАТА КЛАСА ГО НАПУШТА НАЈСКАПИОТ ДЕЛ ОД ГЕРМАНИЈА: Станува уште поскап! Еве зошто!

Многумина стравуваат дека богатите новодојденци уште повеќе ќе го затегнат пазарот на недвижности. Технолошкиот концерн Apple има намера да инвестира уште една ...
| | веќе видена | слични

Пресврт има на пазарот на недвижности во Словенија, а главниот град Љубљана повеќе не е најскап. Во последниот квартал лани Љубљана повеќе го немаше приматот ...
| | веќе видена | слични

Цените на недвижностите лани достигнаа ново рекордно ниво, на крилата на растот на цените на становите во првата половина од годината. Севкупно, цените ...
| | веќе видена | слични

Низ улиците на Лисабон и други градови во Португалија денеска се одржа протест на кој беше изразен револтот против зголемените цени на недвижностите. „Има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пазарот на недвижности доживеа вистински бум за време на постпандемискиот период, а особено од почетокот на украинската криза. Цените на енергијата, ...
| | веќе видена | слични

Владата на премиерот Антонио Коста објави дека изнајмувањето без дозвола ќе биде можно доколку никој не живее во имотот повеќе од две години. Мерката е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Португалија, поради поскапувањето на недвижностите и критиките од Европската Унија, деновиве одлучи да престане да дава престој и државјанство на жителите на ...
| | веќе видена | слични

Со тоа заврши десетгодишната програма позната како „Златни визи“, преку која 31.000 странци влегоа во европската зона на движење без граници, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

Од хрватските агенции за недвижности велат дека пазарот донекаде се стабилизира. Најскапите станови се во Сплит. Цената на квадрат се движи од 3 до 8 илјади ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 419 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРЕДНАТА КЛАСА ГО НАПУШТА НАЈСКАПИОТ ДЕЛ ОД ГЕРМАНИЈА: Станува уште поскап! Еве зошто!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: