Криза ли е? Која домашна фирма зашпара 2,6 милиони евра и ги орочи во банка?

За малите акционери во „Макошпед“ добро е тоа што сега знаат дека 2,6 милиони евра од продажбата на недвижен имот, не се дадени во позајмици на братски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кои котирани компании на Берзата биле најпрофитабилни во минатата година, и тоа во година што важеше за проблематична од многу аспекти. Почна војната во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Прилепска “Витаминка”, која се вбројува меѓу најдоминантните компании во домашната прехранбена индустрија, од ланските активности ...
| | веќе видена | слични

Надзорниот одбор на Заваровалница Триглав го потврди ревидираниот годишен извештај на Групацијата Триглав и на матичното друштво за 2022 година. Групацијата во ...
| | веќе видена | слични

Акционерското друштво „Силекс“ од Кратово лани значително го намалил профитот, и тоа за дури 89 проценти. Или, како што говори консолидираниот Биланс на успех ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 421 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 340 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криза ли е? Која домашна фирма зашпара 2,6 милиони евра и ги орочи во банка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: