Рама и Курти се сретнаа во Тирана

4 копии

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, по седницата на Бирото за координација на безбедносните служби истакна дека безбедносната состојба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во раните утрински часови денеска е фрлена експлозивна направа врз полицајци во Северна Митровица, се вели во соопштението на косовската полиција – пренесе ...
| | веќе видена | слични

„Курти се обидува на секој можен начин, преку своите сили, да предизвика тензии на северот на Косово, за да предизвика реакција кај Србите, кои потоа би ги ...
| | веќе видена | слични

Од Берлин и од Париз денеска пристигнаа остри и одлучни пораки со кои се охрабруват лидерите на Србија и на Косово, Александар Вучиќ и Албин Курти, итно да ...
| | веќе видена | слични

Имплементацијата на европскиот договор за нормализација на односите е во најдобар интерес на Србија и Косово, и за тоа ќе одлучат лидерите на двете земји, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово во Владата на Србија, Петар Петковиќ, го критикуваше премиерот на Косово, Албин Курти, кој рече дека дека нема да дозволи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама и Курти се сретнаа во Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: