БРУТАЛНО: Драги мои работодавци, добредојдовте во капитализмот! Еве зошто не можете да најдете сезонски работници


Којзнае колку години по ред читаме за работодавци кои се жалат дека не можат да најдат сезонски работници за 600, 800, 1000 евра. После еден куп години кога ...
| | веќе видена | слични

Да ја опишеме македонската поетеса и писателка Ана Бунтеска во неколку зборови или реченици е невозможно. Оние кои ја познаваат неа и/или нејзиното творештво ...
| | веќе видена | слични

Пишува: АНА ЧУПЕСКА Уште сум под “импресии” од она очајно фашистичко излагање на народниот пратеник Драган Ковачки. Народниот пратеник, мили боже, таа ...
| | веќе видена | слични

Додека за меѓународните договори нирвана-заблудата самите ВМРО-ДПМНЕ си ја прават блиска до посуровата македонска изрека: „Барала шута рогови – ги изгубила и ...
| | веќе видена | слични

Падна покрив врз глава на девојче во тоалет на училиште. Сосема нормално. Во цел свет паѓаат покриви на глави. Особено кај членки на ЕУ и НАТО. Таму покривите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 69 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 116 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија укажува на очигледниот феномен со Македонија во која се случува групно владино и поединечно лажење на функционери од ...
сите 279 | | | веќе видена

Во интервју за утринската програма на Телевизија Телма, потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи најави дека од први јули оваа година, граѓаните повторно ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) денеска (25.05.2023) до Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРУТАЛНО: Драги мои работодавци, добредојдовте во капитализмот! Еве зошто не можете да најдете сезонски работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: