ДОМ: Зелените партии од Западен Балкан потпишаа Декларација за заедничка соработка

Денес во Сараево, зелените партии од регионот на Западен Балкан потпишааа Декларација за заедничка соработка. Оваа иницијатива, велат од ДОМ, започна пред една ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за правда на Република Северна Македонија и Работната група за граѓанскиот законик поддржани од регионалниот проект „Правни реформи за економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ кажа дека ќе бидат побиени стравот и сомнежите за уставните измени. Таа во гостувањето во Телма ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приоритет за ЕУ се реформите, но патот кон ЕУ ќе се отвори само со уставните измени, рече заменик министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка изјава за соработка во областа на заштитата и спроведувањето на принципите на владеење на правото, реформите во областа на граѓанското и кривичното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за правда Кренар Лога одржа работна средба со министерката за правда на Австрија, Алма Задиќ. Австрија ја поддржува Република Северна Македонија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда, Кренар Лога, потпиша заедничка изјава со Министерката за правда на Австрија, Алма Задиќ. Лога истакна дека се дискутирало за многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа иницијатива, како што соопштија од партијата започнала пред една година во рамките на Зелената Балканска мрежа и е автентична, односно потекнува од самите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Официјални лица во Украина соопштија дека во ракетен напад денес утрово врз клиника во украинскиот град Днипро загинало едно лице, а најмалку 15 биле ранети, ...
сите 228 | | | веќе видена

Кривична пријава за 50-годишен жител на гостиварското село Неготино бидејќи нападнал двајца луѓе во Домот на културата во селото и им ја ограничил слободата на ...
сите 118 | | | веќе видена

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 73 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски на увидот на градежните активности во Кисела Вода, од новинарите беше запрашан врз што и темели ...
сите 192 | | | веќе видена

Синоќа имало инцидент во селот Секирци при што жител од селото Пешталево сакал да вози во толпа народ. Како што објавува МВР во нивното штуро соопштение, ...
сите 224 | | | веќе видена

Денеска од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција од СВР Битола на улица „Стерјо Ѓоргиев“ во Битола, по потерница од Основен суд Битола, ...
сите 73 | | | веќе видена

За разлика од амандманите на бугарските европратеници, кои се обидуваат во извештајот за Македонија да вметнат свои ставови, квазикритики и конструкции за ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОМ: Зелените партии од Западен Балкан потпишаа Декларација за заедничка соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: