ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски нека го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени


Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Она што се случува во владејачкото мнозинство е хаос и немање на принципиелни ставови околу најважните прашања кои се од интерес за државата. Истото се случува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

„Секој ден граѓаните ги слушаат СДС и ДУИ со полни зборови за Европа, а еве им сега шанса да ги претворат во дела тие зборови. ВМРО-ДПМНЕ безусловно и веднаш, ...
| | веќе видена | слични

„Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, со уставните измени, да се промени и унитарниот модел на државата, според хрватскиот модел, така што преамбулата на Уставот да биде ...
| | веќе видена | слични

За Социјалистичката партија на Македонија начелно е прифатлива преамбулата од хрватскиот Устав да се примени и во измените во Уставот на Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Власта многу пати досега на темата уставни измени во јавноста ги пласираше тезите за промена на уставот на Република Македонија, по моделот во Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Официјални лица во Украина соопштија дека во ракетен напад денес утрово врз клиника во украинскиот град Днипро загинало едно лице, а најмалку 15 биле ранети, ...
сите 261 | | | веќе видена

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 71 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 116 | | | веќе видена

Вашингтон предупреди дека ако не го смениме Уставот, тоа ќе влијае на односите со САД. Насоки за промена на Уставот даде американскиот сенатор Крис Марфи, по ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија за петте предлог-закони со европско знаме поврзани со изградбата на коридорите 8 и 10д ќе гласа против, информира на денешната ...
сите 91 | | | веќе видена

Собранието во рамки на денешното продолжение на 115-тата седница ги донесе измените и дополнувањата на петте закони поврзани со реализација на Договорот со ...
сите 346 | | | веќе видена

Во интервју за утринската програма на Телевизија Телма, потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи најави дека од први јули оваа година, граѓаните повторно ќе ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски нека го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: