Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

2 копии

Утрово е најстудено во Берово со -1 степен, а максимални 9 степени се измерени во Охрид. Според Управата за хидрометеоролошки работи нула степени се измери на ...
| | веќе видена | слични

Од денес на Јадранот ќе дува орканска бура која локално ќе достигнува брзина дури до 180 км/час. Токму поради ова се очекуваат и штети а температурите ќе ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Денеска времето ќе биде облачно, почнувајќи од јужните делови со врнежи од дожд, кои попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе бидат поројни и обилни ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
11 копии
повеќе

Останато

Светската здравствена организација (СЗО) брза помош за деловите на Украина погодени од поплавите и се подготвува да одговори на низа здравствени ризици, ...
сите 326 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 105 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека е загрижен од ултимативните тонови на сојузниците кон Косово. На прес-конференцијата за ситуацијата на северот ...
сите 231 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: