Во изминатото деноноќие произведени се 12.590 мегават часови електрична енергија

20 копии

АД ЕСМ во текот на изминатото деноноќие произведe 12.590 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за ...
| | веќе видена | слични

Модерниот фотоволтаичен парк со моќност од еден мегават ги покрива речиси сите локални потреби за електрична енергија на грчкиот остров Халки, при што дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Струјата е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и за потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за31 март просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Фирмата за трговија со електрична енергија „РЕС“ одбележа една година постоење, кој за краток временски период се позиционира како лидер во снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични

Фирмата за трговијата со електрична енергија РЕС ( Renewable Energy Supply ), во следниот период ќе го прошири своето работење со дел од државните и локалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 721 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 121 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 59 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 219 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 182 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изминатото деноноќие произведени се 12.590 мегават часови електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: