Неопходно е брендирање на државата за подобра промоција пред странските инвеститори


Промоцијата на Македонија како земја со поволни услови за инвестирање е една од иницијалните начини да се заинтересираат потенцијалните инвеститори за неа. ...
| | веќе видена | слични

Социо-економскиот дијалог ќе придонесе да се развие Куманово, сметаат претставниците на локалниот економско-социјален совет од градот. Телото функционира како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дводневната регионална конференција насловена „Предизвици со кои се соочуваат жените и девојчињата во регионот на патот кон ЕУ - Гласно и храбро ги поместуваме ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска се обрати на дводневната регионална конференција „Предизвици со кои се соочуваат жените и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На последниот панел „Одлучност, каде бевме – каде сме – каде одиме“ на Регионалната конференција „Предизвици со кои се соочуваат жените и девојчињата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На регионалната конференција, „Предизвици со кои се соочуваат жените и девојчињата во регионот на патот кон ЕУ-Гласно и храбро ги поместуваме границите“ која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На жените не им треба охрабрување, вие веќе сте храбри. Не ви треба заштита, вие не сте жртви. Не треба да ви се даде шанса, вие сами си ја земате. Вам жените ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика како дел од кампањата „Гласна и храбра“, посветувајќи го месец март на менталното здравје и благосостојбата на ...
| | веќе видена | слични

На вториот ден од конференцијата се обратија околу 20 панелисти, претставници на институции, од земјата и регионот, амбасадори, бизнис секторот, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 70 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 116 | | | веќе видена

Појаснувајќи ја иницијативата на партијата Достоинство за обештетување на семејствата на загинатите бранители и воени инвалиди од конфликтот во 2001 година, ...
сите 113 | | | веќе видена

Процесот на реформи и нивното импелемнтирање треба да се движи многу брзо. Динамиката на спроведувањето реформите не е толку брза како што ние би сакале. Што ...
сите 217 | | | веќе видена

Денеска (25.05.2023) во 14.30 часот на ул.„Крсте Асенов“ од полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје бил лишен од слобода Н.М.(58) од ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на сесијата за пратенички прашања во Собранието го бранеше договорот со Бехтел и Енка за изградба на автопатите од ...
сите 404 | | | веќе видена

Во интервју за утринската програма на Телевизија Телма, потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи најави дека од први јули оваа година, граѓаните повторно ќе ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неопходно е брендирање на државата за подобра промоција пред странските инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: