КОЛКУ ИНКЕШИРА ДРЖАВАТА ОД ПАТАРИНИ: Растат приходите!


Оваа слика ја добивме само од првата делница од Скопје кон Тетово. Одводните канали од средишниот дел на автопато се претрупани со ѓубре, па обилни врнежи би ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавното претпријатие за државни патишта, кое е под владеење на ДУИ и СДС, плаќа најскапо косење на трева во регионот. Ова јавно претпријатие за договор за ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта под власт на ДУИ и СДС плаќа најскапо косење на трева во регионот. Ова јавно претпријатие за договор за косење на трева ...
| | веќе видена | слични

Ова јавно претпријатие за договор за косење на трева на македонските патишта одвојува 2 милиони евра, а цените по кои ги тарифира поединечните услуги се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ЈПДП со кое управуваат СДС и ДУИ плаќа 2,5 милиони евра за чистење покрај пат и косење на трева покрај пат. Цената со која што се плаќа за косење на еден метар ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски , на фејсбук објави детали од, како што го нарекува, „скандалозниот тендер на Македонија пат“, со кој ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски на својот фејсбук профил објави детали од скандалозниот тендер на Македонија Пат Неговата објава ја приложуваме во продолжение „Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дури 25 пати е поскап тендерот за чистење и сечење гранки и косење трева спроведен од директорот на Македонски патишта од ДУИ, рече на денешната прес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 69 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 165 | | | веќе видена

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) денеска (25.05.2023) до Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 197 | | | веќе видена

Стапката на ДДВ од 10 отсто за електричната енергија постепено ќе се враќа на 18 проценти, за што анализите се при крај, изјави вицепремиерот за економски ...
сите 71 | | | веќе видена

Говор на пратеникот Борислав Крмов за предлог-Законот за утврдување на јавен интерес и номинирање на стратешки партнер, од групата закони за „Бехтел и Енка”. „ ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЛКУ ИНКЕШИРА ДРЖАВАТА ОД ПАТАРИНИ: Растат приходите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: