Ахмети, Груби и огнените на иста маса во Мала Речица


3 копии

Политичката волја е поважна од партискиот статут, порача лидерот на ДУИ, Али Ахмети истакнувајќи дека според статутот на партијата фракции не се дозволени, на ...
| | веќе видена | слични

На пораката од лидерот на ДУИ до „огнените“ дека фракционерство во партијата не е дозволено, бидејќи „најдемократското начело е малцинството да се придружи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По речиси пет часа заврши седницата на Централното претседателство на ДУИ, по која претседателот на партијата Али Ахмети изјави дека фракции според статутот не ...
| | веќе видена | слични

Четири часа по почетокот на седницата на Централното претседателство на ДУИ, дел од членовите кои се познати како ткн. Огнена група го напуштија состанокот и ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот министер за финансии Џевдет Хајредини реплицира на пораката од лидерот на ДУИ, Али Ахмети, до „огнените“ дека во неговата партија не се дозволени ...
| | веќе видена | слични

Големи разлики, отсуство на реална дебата и тројни аршини се дел од забелешките на „огнените“ околу состанокот на Централното претседателство кој го напуштија ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да нагласиме дека различното мислење за нас претставува најдемократски можен чин. По денешната средба што ја одржа Демократската Унија за Интеграција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 93 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети, Груби и огнените на иста маса во Мала Речица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: