Во изминатото деноноќие произведени се 13.111 MWh електрична енергија

20 копии

Модерниот фотоволтаичен парк со моќност од еден мегават ги покрива речиси сите локални потреби за електрична енергија на грчкиот остров Халки, при што дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Струјата е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и за потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за31 март просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Фирмата за трговија со електрична енергија „РЕС“ одбележа една година постоење, кој за краток временски период се позиционира како лидер во снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични

Фирмата за трговијата со електрична енергија РЕС ( Renewable Energy Supply ), во следниот период ќе го прошири своето работење со дел од државните и локалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изминатото деноноќие произведени се 13.111 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: