Се чека обдукцијата и се вршат распити за смртта на малата Јана


Министерството за здравство без конкретни одговори околу случајот со смртта на 6 годишната Јана Христовска. Фатмир Меџити не се појавува пред медиумите а од ...
| | веќе видена | слични

Битолското обвинителство се уште не го добило обдукцискиот извештај кој треба да потврди од што почина шестгодишната Јана Христовска. Првиот обвинител во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две, ама ако се потребни дополнителни анализи и повеќе од четири недели. Толку ќе трае патоанатомската обдукција што треба да даде конкретен одговор ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески изјави во четвртокот дека Обвинителството работи на обезбедување на докази за смртта на шестгодишното девојче кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното обвинителство работи на расветлување на случајот со починатото малолетно девојче во битолската болница. Јавниот обвинител на РСМ, Љубомир Јовески, ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител, Љубомир Јовески изјави дека се обезбедуваат сите докази со кои ќе се открие која е причината за згаснување на животот на малата Јана од ...
| | веќе видена | слични

До Јавното обвинителство не е стигнат протоколот за извршена обдукција на телото на шестгодишната Јана, но работат на обезбедување на други докази. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
| | веќе видена | слични

На протест пред Министерството за здравство вчера вечер беа побарани одговори за смртта на шестогодишната Јана која почина минатата недела во Клиничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 93 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се чека обдукцијата и се вршат распити за смртта на малата Јана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: