Тренерот на Баерн Минхен доби отказ затоа што девојка му работи како новинар за „Билд“


Баерн Минхен ги изненади сите откако му даде отказ на тренерот Јулијан Нагелсман, а на негово место го донесе Томас Тухел. Нагелсман дојде минатата сезона на ...
| | веќе видена | слични

Во Германија вчера се играше големото дерби помеѓу Баерн Минхен и Борусија Дортмунд , а возбудливо беше и во емисијатана „Скај Спорт“ каде што во расправија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жоао Кансело се бунтува кога ќе биде на клупата, така беше кај Гвардиола и Нагелсман, но синоќа и под водство на Тухел не беше во стартниот тим. Германија ...
| | веќе видена | слични

Двајцата германски фудбалски легенди, Лотар Матеус и Оливер Кан се испокараа пред камерите за време на натпреварот во Германската Бундес лига, меѓу Баерн ...
| | веќе видена | слични

Лотар Матеус го критикуваше Баерн Минхен поради начинот на кој ја заврши соработката со Јулијан Нагелсман, а вчера ситуацијата кулминирала откако поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен го доби големото дерби против Борусија Дортмунд и се врати на врвот на табелата во Бундеслигата, но и по убедливиот триумф од 4:2, една од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренерот на Баерн Минхен доби отказ затоа што девојка му работи како новинар за „Билд“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: